איך בוחרים מעבד מזון

03/13/2011

מאת sliter kaza

נתחיל מגודל הקערה,יש לקחת בחשבון את כמות חומר הגלם שבו תשתמשו ובסוגו,לדוגמה:לחיתוך ירקות אין צורך ביותר מכמה סיבובים ולכן אפשר להסתפק בקערה קטנה,ובהקצפה או לישת ק תזדקקו בקער שתוכל להכיל את כל המרכיבים בבת אחת בנוחות.

למשפחה בת 3-5 נפשות, נפח קערה של 2.5-3 ליטר בהחלט אמור להספיק.

עוצמת מנוע של מעבד מזון הוא בעל השפעה גדולה על הביצועים,הספק מנוע של עד 500 ואט מתאים לחיתוך של חומרים קלים ולקערה בגודל של 1.5 ליטר,ואילו מנוע יותר מסיבי בעל הספק של 800-1000 ואט יתאים לכל סוג של עבודה.

חשוב לתת דגש על נוחות שימוש של מעבד מזון,לפני הקנייה מומלץ לנסות לפרק ולהרכיב את המכשיר כדי לבדוק שזה לא מסובך מדי,כמו כן אם לוקחים מעבד מזון בעל הספק מנוע גבוה,כדי מאוד לחפש את המכשיר בעל העיצוב הקומפקטי,בהחלט יכול לחסוך מקום במטבח.

כל מעבד מזון מגיע עם אביזרים נלווים,כמו:מסחטת הדרים,מקציף,התקן לישה,מסחטה לפירות קשים וכו’,חשוב לבחור את המעבד עם האביזרים שאתם באמת צריכים,אין טעם לשלם על משהו שלא משתמשים.

עוד דבר שחשוב לבדוק זה את החוזק והעמידות של המכשיר,יש לשים לב שהוא עשוי מפלסטיק קשה ושהכפתורים לא מתנדנדים,יש מעבדים העשויים ממתכת יצוקה,אלו הם מעבדים מקצועים וכמובן יקרים יותר,מי שמעדיף ללכת על יותר זול,מעבד מזון עשוי פלסטיק חזק יעשה את העבודה.

דבר אחרון,בדקו את האחריות,בדרך כלל היא לשנה אך יש גם לשנתיים ושלוש,תבדקו מה היא כוללת ואם יש הספקה סדירה של חלקי חילוף.

מקור המאמר: www.articles.co.il מאמרים.

השאר תגובה

הכתבה קודמת -

הכתבה הבאה -