איך לבחור גריל ביתי

03/14/2011

כולנו רוצים שהעל האש שלנו יגיע לטעם מצוין -ברמה גבוה אבל זה לא תמיד הולך.
יש פעמים שהבשר נשרף כי שהה זמן רב מדי על האש או שמחשש שהבשר יצלה מוציאים אותו לפני הזמן ואז הוא לא יוצא מספיק מוכן וזה ממש לא נעים.
לכן כדאי לבחור  גריל  לבית אשר יספק לנו תוצאות ברמה של גריל מסעדה.
חשוב לשים לב למספר פרטים אשר יובילו אותכם לתוצאות הרצויות מבחינתכם בגריל ביתי  שלכם.
לקטנו פה את כל מפרטי המנגלים המשמשים לענף המסעדנות שצברו ניסיון
רב בעיצוב תכנון וייצור מנגלים ויישמנו אותם במנגלים הביתיים : בדקו את כוסית האוויר שהיא תקינה ובגודל הנכון וכן את זוויות הרדיאנטי שתהיה בזווית הנכונה חשוב גם לשים לב למבערי הנירוסטה שיהיו אל חלד ועשויים מקשה אחת על מנת שלא יתפוררו ויתכלו .
רשתות הצלייה הם גם פרט שחשוב לתת עליו את הדעת שיהיו איכותיות ומחומרים טובים .
חשוב לבחורבחברה שמחזיקה את כל החלקי חילוף כמו : רשתות , מבערים, מבער  פנימי וכו ‘ כדאי שאם יהיה איזה שהיא בעיה תמיד יהיה אפשר לבוא ולהחליף .
כמובן שהגריל צריך להתאים לצרכים הספציפיים שלכם כמו גודל המשפחה שלכם תשפיע ישירות על גודל המשטח של הגריל . אין שום צורך לרכוש משטח צלייה גדול שטמפרטורת החום שעמלנו עליה לריק.
עניין נוסף הוא באמת על מה יעבוד הגריל :
יש אפשרות ע ” י גז .  גריל גז  הוא מאוד מומלץ כי הוא חוסך המון לכלוך ועבודה שקיימים במנגל שעובד על פחמים . אבל יש צורך בחיבור לגז זה החיסרון במנגל גז  - אבל אם הוא אמור לשמש כמנגל ביתי לגינה או למרפסת אז פשוט אפשר להוציא חיבור מהגז וחסכתם המון באלגן מיותר . מה גם שהטעם יוצא הרבה יותר משובח ממש ברמה גבוה של מסעדות ששווה את המאמץ של החיבור לגז .

בהצלחה ובתאבון !!    מקור המאמר:  www.maker.co.il   יום שלישי 21 ספטמבר 2010

השאר תגובה

הכתבה קודמת -

הכתבה הבאה -