יינות ישראלים

03/14/2011

.כולנו שותים  יינות , רובנו אוהבים יינות,לא כולנו מבינים גדולים ביינות אך חשוב לדעת שאנו פה בארצנו הקטנטונת מעצמה לא קטנה של ייצוא יינות לעולם…ובכלל- תמיד נדמה לנו שהדשא של השכן ירוק יותר? אך לא במקרה הזה.

אם יש דבר בישראל שאנו יכולים להתגאות בו זה היינות המשובחים שלנו. יינות ישראלים  ו יינות כשרים  רוכשים את אהדת הקהל מסביב לגלובוס ושמנו כבר מוכר בעולם,-האדמה המשובחת בארצנו מניבה יינות ישראלים משובחים אשר מייצגים אותנו בכבוד אפילו בתחרויות היין הגדולות בעולם.

יינות ישראלים רבים זוכים בפרסים ומדליות בתחרויות יין יוקרתיות ביותר מסביב לעולם ברחבי תבל.עסקאות כספיות ענקיות נחתמות עם  יקבים  ישראלים.ורבים המבקשים לטעום את טעמו של היין הישראלי המשובח  מהמסעדות הקטנות והביתיות ועד המסעדות היקרות ביותר והנחשבות ביותר בעולם..

והרי ידיעה מרעישה- חשבתם שרק בספורט יש אולימפיאדה? טעיתם. גם בעולם היין יש אולימפיאדה, יוקרתית ביותר, זוהי אולימפיאדת היין ובאלימפיאדה הזו (להבדיל מהאולפיאדה של הספורט) אנו מאוד משגשגים וקוטפים מדליות זהב וכסף בזכות היינות הישרלים המשבוחים שלנו  שנה אחר שנה..-אבל רגע- למה שלא נחזור כמה שנים טובות אחורה אל כמה נק’ היסטוריות של ראשית דרכו של היין הישראלי-את הפירות המתוקים , הענבים, קיבלנו כחלק  מ7 הברכות אשר עם ישראל קיבל כאשר הגיע לארץ הקודש.“הפרי המיוחד” כך קראו לו

.ב1848 הרב הראשי של ירושלים הקים את היקב ה’מודרני’ הראשון, (אך הוא לא צלח)…  ושורשיו של היין הישראלי ניטעו והתפרשו ללא ספק במאה ה-19 ע”י הברון רוטשילד,שאהב מאוד יין, והוא החליט לייבא ענבים מצרפת כדי להראות פה בארץ הקודש איך עושים את העבודה. כדי לגלות לעם ישראל את הקסם שביין ואת האוצרות שבאדמה בארץ.ב1882 רוטשילד אף הקים יקב , אשר קיים עד ימינו קיום ומייצר ומייצא יינות ישראלים לרחבי העולם..

ונחזור חזרה לימנו אנו- לאגף התיירות הפורח התחום-לא נשכח שהיין הישראלי מושך אליו הרבה תיירים .הייצור השנתי הממוצע של היינות בארץ הינו- 30 מליון בקבוקים (!!!)) מיין אדום עד לבן, מיין מתוק -חצי יבש- עד יבש, מבעבע, צלול, עוצמתי.ואת כל האוצרות ותהליכי הייצור ניתן לראות ולחוות ב-8 היקבים הגדולים בארץ אשר פתחו מרכזי מבקרים מרשימים בהם ניתן לראות את כל תהליך הייצור, להתבונן ולהקשיב

להסברים וכמובן לטעום את הטעם המשובח של היין הישראלי היישר מחבית העץ…
ולקראת סיום לא נשכח לתת גם פיסת מידע על תחום חדש ומתפתח בארץ- יקבי הבוטיק,בשנים האחרונות עסק היינות ניהיה ‘טרנדי’ יותר ויותר וישראלים רבים, ולאוו דווקא בעלי הון, הופכים את אהבתם הגדולה ליין.ובוחרים לתת קפיצה ללימודי ייננות בחו”ל ולחזור לארץ ולהגשים את חלומם- לנטוע גפנים ולהקים יקב בוטיק, יקב שלהם,יקב ביתי ומשפחתי- יקב קטן שמייצר מס’ קטן של בקבוקי יין בשנה.

יקבי הבוטיק מתמקדים בקהל לקוחות מצומצם ובמגע האישי שאותו עובר כל בקבוק ובקבוק,חנות קטנה ודגש על איכות בכמות מצוצמת.והעסקים פורחים, וגם פה על אף ה’חנות הקטנה’ וההרגשה הביתית שבמילה-בוטיק, ישנם יקבים שמייצרים מעל 20 אלף בקבוקים ועדין שומרים על שם ה’בוטיק’ וייצור בכמויות קטנות רק כדי לתת את הערך המוסף ליין שלהם.

ולא נשכח- שגם היקבים הקטנים מייצאים יינות ישראלים לחו”ל ומייצגים את הארץ הקטנה שלו

אז באמת לסיכום……האם הדשא של השכן ירוק יותר? לא בטוח, עושה רושם שהדשא שלנו פורח מאוד יפה,היינות הישראלים מעניקים לנו כבוד גדול. אין ספק שזהו עסק צומח ומשגשג והמבינים הגדולים ביינות כבר גילו שאת המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק.

——————————————-

אודות כותב המאמר     כותבת \ מתרגמת מאמרים בתחומי עניין שונים של כלכלה ועסקים –  הלוואה  -  הלוואה חוץ בנקאית  -  הלוואות פרטיות  -  מימון  -  הלוואה לכל מטרה  .    פורסם על ידי  נירית שלום ,    מקור המאמר:  www.maker.co.il   יום ראשון 25 אוקטובר 2009

{ 1 תגובה… read it below or add one }

ראובן April 8, 2011 at 12:40 PM

כמה אהבה יש ביין
את זאת רק ייננים מומחים יוכלו להבין
ארומה, עושר, ידע וניסיון זה מה שהופך מניסיוני את היין ליין משובח (וגם ההתיישנות…:)

Reply

השאר תגובה

הכתבה קודמת -

הכתבה הבאה -