מישהו לא קיבל קאפקייקס?

06/20/2011

מאת רונן צור

בישול ואפיה הפכו בשנים האחרונות למשמעותיים יותר ויותר בישראל. כל אחד מבשל ארוחות גורמה בבית, טועם יינות יקרים ומנסה שמני זית מיוחדים. האופנה החדשה הביאה איתה טרנדים מהעבר שקיבלו לוק אופנתי מחודש ומציפים את הארץ.

העוגות האישיות המפורסמות הנודעות בשמן קאפקייקס, הן דוגמא מצוינת לאופנה מחודשת שכבשה גם את ישראל. מעבר להיותן קטנות, אישיות, צבעוניות ומגניבות, העוגות הקטנטנות וורסטיליות מאוד ויכולות להתאים לטעמו האישי של כל אחד. במקום לקנות 3 עוגות גדולות לכל אחד מבני המשפחה, אפשר לקחת כמה עוגות אישיות ולקלוע לטעמם של כל בני הבית.

האיזכור הראשון לעוגת קאפקייק נמצא בספר בישול אמריקאי של אמיליה סימס משנת 1796, שם נכתב על עוגה אשר אופים בספל. מאז עברו כמה שנים והטרנד קיבל תנופה מחודשת. חנויות קאפקייקס רבות נפתחו בניו-יורק וברחבי העולם, העוגות הקטנות הפכו אופנתיות דרך אזכורן בתכניות כמו “סקס והעיר הגדולה” והחגיגה הצבעונית רק בחיתוליה.

קאפקייקס אפשר להכין לבד בבית. הרשת מוצפת במתכונים רבים לבצק, לקרם, לציפויים שונים ועוד. סוכריות צבעוניות ושאר קישוטים המתאימים לעוגות קאפקייקס ניתן לקנות בכל סופרמרקט או בחנויות אפיה ברחבי הארץ. העוגות מכילות כמעט את אותם הרכיבים שיש בכל עוגה: חמאה, סוכר, ביצים וקמח. כמעט כל מתכון לעוגה רגילה יכול לקבל טוויסט ולהפוך בקלות למתכון משגע לקאפקייק.

גם לעצלנים מבנינו מגיע ליהנות ולכן כמעט כל קונדיטוריה בארץ מציעה כמה סוגים של קאפקייקס, חלקן סולידיות יותר כמו קאפקייק וניל קלאסי, חלקן משוגעות יותר כמו קאפקייקס חמאת בוטנים או עשבי תיבול. המחירים לעוגה אחת נעים בין 11-15 ש”ח ליחידה, אך למי שקונה בכמות גדולה יותר המחירים זולים משמעותית.

אז למה להעדיף אותן על עוגה רגילה? קודם כל, זה קטן יותר אז זה משמין פחות. עוגה גדולה שמתחילה להתחסל בבית נגמרת בצמיגים רחבים על הבטן. הסתפקות בעוגות קאפקייקס אישיות יכולה לעזור לנו עם הדיאטה. סיבה נוספת היא האסתטיקה של העוגות הללו, אליה לא ניתן להישאר אדיש. אין דבר מתוק יותר מלתת מתנה לאהוב או לאמא כמה קאפקייקס צבעוניות. האהבה תחזור אליכם כמו בומרנג ללא ספק.

רונן צור – מקדם אתרים

מקור המאמר: www.articles.co.il מאמרים.


השאר תגובה

הכתבה קודמת -

הכתבה הבאה -