ניקיון מכונות אספרסו

03/14/2011

מכונות אספרסו  כמו כל מכשור המשמש להכנת מזון או משקאות חייבים לנקות בצורה סדירה ונכונה. להן כמה טיפים חשובים על ניקיון של מכונות אספרסו ותחזוקתן השוטפת, החשיבות והתוצאות של הזנחת ניקיון המכונה.

למה בעצם צריך לנקות?
בראש ובראשונה מדובר בעניין של היגיינת מזון. אמנם אספרסו הוא משקה חם מאוד ולמעשה כמעט סטרילי אך עדיין יש לדאוג לסביבה נקייה בה הוא יוכן. חשוב לנקות את סביבת מכונת האספרסו מאבקת קפה, סוכר או כתמי חלב.
כל אלו סביב המכונה עלולים לגרום למפגעי ריח וגרוע יותר למשוך חרקים או חיידקים לא נעימים. מעבר לכך, מכונות אספרסו יש לנקות על מנת לשמור על אורך חיי המכונה ועל טעם וריח הקפה. מכונה לא נקייה עלולה לסבול מתקלות שבל סתימה או אבנית או לכול הפחות לייצר קפה לא איכותי. מים עכורים, טמפרטורה נמוכה עקב תקלה וכדומה יגרמו לאספרסו לאבד מטעמו האופייני.

אילו חלקים יש לנקות?
מכונות אספרסו כוללות חלקים רבים אשר יש לנקות מפעם לפעם תלוי בתדירות השימוש במכונה. את צינורית ההקצפה של החלב יש לנקות היטב לאחר כל שימוש, ראש המיצוי המגש ומיכל מיצוי הנוזלים יש לנקות בסדירות גם כן. מיכל המים יחייב ניקוי יסודי פעם בשבוע לרוב ומסנן הקפה לפחות כל יום בשימוש אינטנסיבי או פעם בשבוע בשימוש אינטנסיבי פחות. את החלקים של מוכנות אספרסו יש לשטוף במין וסבון ולא מומלץ להכניסם למדיח כלים. חלקים אשר אינם ניתנים לפירוק יש לנגב היטב מספר פעמים בעזרת סמרטוט וסבון כלים.

מכונות אספרסו ואבנית
כמו כל מכונה שעובדת בצורה אינטנסיבית עם מים גם מכונות אספרסו עלולות לסבול מפגעי האבנית. מכונות אספרסו שלא מנוקות כראוי עלולות לייצר קפה לא איכותי בעל טעם חלש וריח בלתי מוכר. גרוע מכך כאשר כמות האבנית גדולה היא עלולה להופיע כגושים צפים על גבי קרום הקפה.   המכונה יכולה להיסתם לחלוטין כתוצאה מאבנית רבה ולצאת מכלל שימוש, גרוע מכך, לחץ הקיטור במכונה עלול לגרום לתקלה קשה ובמקרים נדירים לפיצוץ של ממש. חשוב להתקין מסנן שימנע כניסת אבנית אל מכונות אספרסו, באם לא ניתן להתקין מסנן זה יש לנקות מאבנית את כל המערכת לכול הפחות אחת לחצי שנה על ידי שימוש בחומרים לא רעילים כגון מלח לימון.
תחזוקה נכונה של מכונות אספרסו וניקיון שוטף תשמור עליהן ותאפשר לכם ליהנות מאספרסו עשיר במשך שנים רבות של שימוש.

מקור המאמר:  www.maker.co.il
יום רביעי 17 נובמבר 2010

השאר תגובה

הכתבה קודמת -

הכתבה הבאה -