פולי קפה

03/14/2011

פולי קפה משחקים תפקיד חשוב בחיינו, אם מדובר בקפה הבוקר העוזר לנו להתעורר, או בשתיית נסקפה חם ומתוק ביום סגרירי, ושלל דוגמאות נוספות אחרות. סוגי הקפה אותם אנו מכירים מורכבים מתמציות שמנים ארומטיים המופקים מפולי צמח הקפה. תהליך הפקת אותם שמנים מתרחש בבית הקליה – אשר בו קולים (מלשון קליה) וטוחנים פולי  קפה  מובחרים ויש גם מתכוני קפה המצריכים חליטה או בישול במים של האבקה הנוצרת מאותה פעולת קליה וטחינה. פולי קפה עשירים בקפאין, שהינו סם פסיכואקטיבי ממריץ, אך קיימת גם האפשרות ליצור קפה נטול קפאין מפולי קפה רגילים על ידי תהליך של השריה בחומרים מסוימים (כגון:מתילן כלוריד). זה המקום להדגיש כי בשל תופעות הלוואי ואופן השפעת הקפאין על מערכות הגוף, ארגון הבריאות העולמי המליץ להגביל את שתיית הקפה לשלוש עד ארבע כוסות ביום בלבד לנשים שהן בשלב הריון או הנקה.
בעבר,  פולי קפה  שימשו את בני האדם דווקא בצורת מאכל ולא משקה. הסיפור המוכר הוא כי נזירים אתיופים הרבו ללעוס את אותם פולי קפה במטרה לשמור על ערנותם בעבודת המנזר המתישה.כיום, משתמשים בפולי קפה ליצירת מגוון רחב של מוצרי הקפה המוצעים בשוק הקפה המתפתח בימינו – אם מדובר בקפה קר, נס קפה, קפה שחור, קפה טורקי וכדומה. הכנת הקפה כבר הפכה לאומנות משל עצמה וכל תרבות אימצה לה את סגנון הקפה שלה, כדוגמת: קפה טורקי,קפה בדואי וכיוצא באלה.
משקאות הקפה החם המפורסמים בעולם בכלל, ובעולם המערבי בו אנו חיים בפרט, הם: אספרסו (קצר,ארוך, כפול, כפול ארוך), מוקה, מקיאטו, קפוצ’ינו, לאטה, לאטה מקיאטו, קפה אירי וקפה הפוך. בעניין זה ניתן למצוא גם את משקאות הקפה הקר המוצעים לנו בבתי הקפה, כדוגמת:אייס קפוצ’ינו, גרניטה וכדומה.
פולי קפה צומחים על עצים ומרבית מטעי הקפה נמצאים במרכז ובדרום יבשת אמריקה, ביבשת אפריקה וגם ביבשת אסיה. גידול פולי הקפה אינו דבר פשוט, ומצריך השגחה אדוקה ופיקוח רציף על איכות פולי הקפה שמניב עץ הקפה. גיל ממוצע לעץ קפה הוא כ-40 שנים, אך יש לזכורכי פולי הקפה יצוצו לראשונה רק לאחר ארבע שנים לפחות מרגע נטיעת עץ הקפה.     ——————————————-
אודות כותב המאמר      אורי א  יועץ קידום אתרים , קידום אתרי אינטרנט במנועי חיפוש.  קידום אורגני  מקצועי     פורסם על ידי  יועץ קידום אתרים    http://oriaseo.wordpress.com/ ,    מקור המאמר:  www.maker.co.il   יום שני 13 ספטמבר 2010

השאר תגובה

הכתבה קודמת -

הכתבה הבאה -