פיסול בבצק סוכר

03/13/2011

מאת מרטין בוקסדורף

אם יצא לכם לראות בעבר פיסולים מדויקים של חיות או דמויות מרהיבות על עוגות ותהיתם לכם אין זה נעשה התשובה היא בעזרת בצק סוכר. בצק סוכר הינו בצק הנועד לציפוי עוגות לראווה ורידוד עוגות הראווה. בצק סוכר בשנים האחרונות קיבל מקום של כבוד בעולם הקונדיטוריות. אין הגבלות של צבעים בעבודה עם בצק סוכר אך צבעו המקורי הוא לבן, לפני רידודו של בצק ניתן להוסיף צבעי מאכל לצורות קבלת הגוון הרצוי, יש אלו הנוהגים להוסיף לתערובת של בצק סוכר ריכוז גבוה של צבעי מאכל ג’ל.

ניתן גם כן לצייר על גבי בצק סוכר בעזרת מכחול עדין וצבע מאכל בריכוז נמוך, ממש כמו שמציירים על גבי דף לבן חלק, אז כמו שניתן לראות בצק סוכר ועבודתו הם סוג של אמנות, כמו הרבה סוגים של כלים קולינריים שבשנים האחרונות הפכו לאומנות. יש האומרים כי אוכל אמור בראש ובראשונה להיות יפה, אם אלו הדברים אז בצק סוכר מוביל את אותה תעמולה שלפיה אוכל אמור להיות יפה קודם כלל.

בצק סוכר הוא רכיב שניתן לראות בעולם כבר מספר שנים אך בישראל רק בשנים האחרונות החדירו לעולם הקונדיטוריות את בצק הסוכר, בצק סוכר לא תפס את מקומו במטבח הישראלי מאחר שהוא היה מכיל בגרסתו האוונגרדית שומן של חזיר ואינו היה כשר למאכל בארץ ולאחר מכן בתחילת שנות ה80 ועד שנות האלפיים החל להתפתח בארץ בצק סוכר שהיה גם כשר וידוע בשמו  RFM , עד תחילתם של שנות האלפיים סוג זה של בצק סוכר היה בין היחידים בארצנו. צריך לזכור שזה גם מעולה בתור קישוטים לעוגה.

בצק סוכר אם כך מהווה פתרון מעולה לאילו הרוצים לפסל וליצור דמויות יפות ומעניינות, לרוב נוכל לראות שימוש באותו בצק סוכר במטבחים של אולמות אירועים ובתי מלון ובארץ ובעולם, מחירו של בצק סוכר לא זול כל כך ביחד למרכיבים השונים של העוגה ויש חברות שלמות שנותנות מענה לאלו הרוצים להזמין בצק סוכר וחוששים להכינו לבד ובצדק, הכנתו ועבודתו של בצק סוכר לא פשוטים כל כך ויש צורך במקצועיות מינימאלית בתחום הקונדיטוריה לצורך עבודה מדויקת ונקייה עם בצק סוכר. לצורך עבודה מדויקת, עדיף להיעזר בכמה תבניות אפייה.

זכרו, אחד הדברים החשובים בעבודה עם בצק סוכר זה שצריך להשאירו בטמפרטורה מתאימה ואין להכניס בצק סוכר למקרר לאחר ההכנה מהסיבה שלבצק סוכר יש נטייה להיות רגיש מאוד ללחות, מה גם שעבודה עם בצק סוכר צריכה להיות מהירה וזריזה מהסיבה שיש לו נטייה להתייבש במהירות גם במהלך העבודה איתו.

בגדי ים

מקור המאמר: www.articles.co.il מאמרים.

השאר תגובה

הכתבה קודמת -

הכתבה הבאה -