זעפרן

01/31/2011

Post image for זעפרן

מוצאו של של הזעפרן הינו מקשמיר בצפון הודו משם הגיע גם לארצות ערב ולאירופה. התבלין מופק מצמח הזעפרן אשר שייך למשפחת האירוסיים. מקור השם זעפרן  מערבית ומשמעו “צהוב”. ניתן לרכוש את התבלין בצורה המקורית של חוטים כתומים-חומים או כאבקה.

מחיר הזעפרן גבוה מאוד והוא מהווה את התבלין היקר ביותר בעולם. מחירו הגבוה נובע מכך שנדרשים כמות גדולה של פרחים ושעות כח אדם כדי להפיק אותו. ליקוט קילוגרם אחד בלבד של זעפרן דורש כ 80 שעות עבודה ובין 100 ל 170 אלף פרחים.

במהלך ההיסטוריה השתמשו בזעפרן לצורך מרפא, בישום או תיבול. הזעפרן נפוץ במטבח הפרסי, הודי, טורקי, ספרדי ומרוקאי. התבלין מקנה לתבשילים צבע צהוב-כתום ויש לו טעם מאוד ספציפי. בין המנות בהן מככב הזעפרן ניתן למצוא את הפאייה, הריזוטו ותבשילי אורז אחרים. טעמו מחמיא מאוד למאכלי דגים ורטבים על בסיס שמנת. כמו כן, ניתן למצוא את הזעפרן במספר מאפים כמו גם בגלידת זעפרן המיוצרת בפרס.

לפני השימוש במאכלים מומלץ להשרות את הזעפרן במעט מים חמים כדי לשחרר את טעמיו וצבעו. בעדה הפרסית נוהגים לטחון את הזעפרן עם סוכר ולהשתמש בתערובת לתיבול מאכלי אורז שונים. בכל אופן עדיף להוסיף מעט ובמקרה הצורך להוסיף עוד תבלין. זאת מכיוון שטעמו של הזעפרן יכול להיות מאוד דומיננטי.

השאר תגובה

הכתבה קודמת -

הכתבה הבאה -