בישול מרק

04/18/2011

Post image for בישול מרק

הפופולריות של המרקים עלתה בשנים האחרונות בצורה ניכרת. את העלייה הזו ניתן לייחס להכרה העולה בזמן האחרון של תזונה קלה, נכונה ובריאה. כמו כן, עלתה ההכרה בכך שמרקים יכולים להיות ארוחה מזינה ומספקת במקרים רבים לא פחות ממנה בשרית.
במידה וכבר קראתם את המאמרים על הכנת הציר והרוטב כבר יש לכם את הכלים הבסיסיים להכנת מרק מוצלח וטעים. נשארו אם כן רק מספר טכניקות אותן צריך להכיר להכנת מרקים ברמה גבוהה ומקצועית.
המרקים מתחלקים לשלוש קטגוריות: מרקים צלולים, מרקים סמיכים ומרקים מיוחדים אשר לא נכללים באחת משני הקטגוריות האחרות. בכל מקרה של מרק הוא מתבסס על ציר בישול איכותי לכן קודם להכנת המרק יש להבין לדעת כיצד להכין ציר טוב אשר ישמש בסיס למרק.
מרקים צלולים הינם מרקים אשר לא מסמיכים אותם והינם מוגשים כנוזל צלול עם או בלי רכיבים מוצקים. כך למשל ניתן להגיש מרק עוף צלול עם חתיכות עוף בתוכו. שלא כמו מרקים צלולים המרקים הסמיכים הינם עכורים. ההסמכה של המרק נעשית על ידי הוספת גורם מסמיך כגון קמח או קורנפלור, או על ידי טחינה לפירה של אחד ממרכיבי הירקות של המרק.בקטגוריית המרקים הסמיכים נכנסים מרקים כגון הביסק, מרקים טחונים ומרקים מבוססי שמנת.
מרקים מיוחדים כוללים בהם מרקים אשר לא נכללים באף אחת מהקטגוריות השניות כמו גם מרקים אשר מיוחדים לאיזורים ועדות מסוימות. מרקים מיוחדים ניתן לרוב להבדיל על ידי מרכיבים יחודיים כגון: מרק צבים, מרק בוטנים או מרק פירות קר.

להמשך הכתבה

השאר תגובה

הכתבה קודמת -

הכתבה הבאה -