הגשת מרק

04/18/2011

Post image for הגשת מרק

במידה ומגישים את המרק כמנה ראשונה הכמות צריכה להיות כ 250 מיל’. לחלופין במידה והמרק הינו המנה העיקרית הכמות צריכה לעמוד על 350 מיל’. מרקים חמים יש להגיש חמים בקערה מתאימה אשר ניתן לחמם מעט לפני ההגשה. מרקים קרים יש להגיש בכלי אשר קורר מראש. לחלופין ניתן להגיש מרק קר בכלי אשר יהיה בתוך כלי גדול המלא בקרח לשמירה על טמפרטורת המרק.

במידה ומגישים את המרק לאורך זמן אין זה חכם להשאיר אותו על הגז כל הזמן הזה. ירקות ומצרכים אחרים בתוך המרק יתפרקו יותר מהדרוש במידה ונבשל אותם במשך שעות. לכן כאשר צריכים להגיש מרק לאורך זמן ממושך מומלץ לחמם כל פעם כמויות לא גדולות מדי של המרק.

תוספות מוצקות למרק יבואו בעיקר מאותם המרכיבים מהם הכנו את המרק. לדוגמא מרק ירקות יבוא עם חתיכות של הירקות מהם בושל המרק. את המוצקים כדאי לסדר בקערה ולאחר מכן למזוג עליהם את המרק. כך ניתן לסדר צלחות לפני הארוחה ואז רק למזוג עליהן את המרק ולהגיש.

את המרק ניתן לקשט מלמעלה במרכיבים אשר יתרמו לטעמו ולמראה. אך חשוב לא להגזים עם הקישוט כיוון שהאוכל הטעים והיפה ביותר הוא זה המדבר בשם עצמו. תוספות עליונות יכולות לכלול מרכיבים כגון: ירק טרי או מטוגן, גבינה מגורדת, קרוטונים או אפילו מעט פפריקה.

את המרק רצוי להגיש עם תוספת. התוספות המשתלבות יפה עם מרקים הינן: טוסט עם או בלי גבינה, צ’יפסים פריכים, מקלות לחם או לחלופין אפילו מקלות גבינה.

לעמוד הקודם להמשך הכתבה

השאר תגובה

הכתבה קודמת -

הכתבה הבאה -