צורות בישול העוף

04/18/2011

Post image for צורות בישול העוף

את העוף מתבלים לפני בישולו כדי להקנות לו את הטעמים הרצוים לנו. במידה והעוף מוגש באותה צורה בה מונח בתנור יש לתבל את העור מבחוץ. כמו כן, ניתן להוסיף בחללים של העוף עשבי תיבול ותבלינים נוספים לשיפור הטעם. כדי לקבל גוון חום זהבהב ניתן למרוח את העוף במעט שמן (הדבר מיותר במידה וצולים אותו עם חזה למטה במשך רוב זמן הבישול).

בחירת טמפרטורה מתאימה הוא נושא חשוב בצליית העוף. כאשר מדובר בעוף גדול ניתן לצלות אותו במשך זמן ממושך בחום בינוני של 165 עד 190 מעלות. במידה ומדובר בחלק קטן יותר רצוי להתחיל את הצליה על חום גבוה של כ230 מעלות ולאחר הזהבת החלק להעביר לחום נמוך יותר. זאת מכיוון שחלקים קטנים יותר נצלים מהר יותר ולא מספיקים להשחים בצלייה בחום בינוני בלבד.

אפיית עוף – ניתן לאפות את העוף בשלמותו או בחלקים. לעיתים מצפים את חלקי העוף בבלילה, פירורי לחם או סוג כלשהו של שומן לפני האפייה.

צליית עוף – את העוף צולים בחום נמוך יותר מאשר בשר וסטייקים. בהתחלה מניחים את העוף עם העור כלפי מטה. זאת כדי לשמור על מיצי הבשר. לאחר מכן הופכים את החלק וניתן להבריש אותו בשמן מעורבב עם תבלינים. החלקים המתאימים לצלייה הם החלקים הקטנים יותר בעיקר. במידה וצולים חלק גדול צריך לפתוח ולשטח אותו. זהו רעיון טוב להניח לעוף לשכב ב מרינדת תבלינים לפני הבישול במשך כשעה עד שלוש שעות.

טיגון עוף – כאשר מטגנים עוף רצוי לצפות את החלקים בבלילה או פירורי לחם לקבלת גוון זהבהב וכדי שהחלק יהיה עסיסי. בתחילת הטיגון מניחים עם החלק אשר יוגש כלפי מעלה על המחבת, לרוב זהו החלק עם העור. לאחר השחמת כל הצדדים מבידה והעוף עדיין איננו מוכן יש להנמיך את האש כדי לא לשרוף אותו מבחוץ.

בישול עוף במים – את העוף מבשלים במים בדרך כלל כדי שחלקים עדינים שלו ישמרו על נוזלים ויקבלו טעם עדין. זמן הבישול הוא קצר כיוון שהעוף הוא כבר רך ועדין. לאחר הבישול ניתן להשתמש במים להכנת רוטב עבור העוף.

לעמוד הקודם

השאר תגובה

הכתבה קודמת -

הכתבה הבאה -